Case IH - Oferta Pras Case IH | Prasy Case IH stałokomorowe serii RB344
Priorytetowe wsparcie w wymiarze premium MAXSERVICE 00800 227344 00

Poznaj prasy stałokomorowe serii RB344

ZWARTA, LEKKA I ZWROTNA

Sprawdzona w praktyce konstrukcja prasy RB 344 opiera się na prostocie i wydajności. Obejmuje wiele funkcji pomagających w pracy rolnikom i firmom usługowym. Szeroki podbieracz z gęsto rozstawionymi palcami i długimi osłonami palców zapewnia płynne dostarczanie rośliny do podajnika i komory beli z całej szerokości pokosu. Zgniot beli można regulować i monitorować z komfortowego środowiska operatora w ciągniku. System owijania jest bezkonkurencyjny, więc nie ma żadnego problemu z utworzeniem perfekcyjnej beli bez wględu na typ rośliny lub warunki pracy.

SZYBKIE I ŁATWE FORMOWANIE BEL

Prasy zwijające RB wyposażone są w wysokowydajne podbieracze o szerokości 2,0 m, które posiadają gęsto rozstawione stalowe palce, pozwalające upewnić się, że roślina została zebrana z pełnej szerokości pokosu. Palce mają mocowanie sprężynowe, aby mogły cofać się w celu uniknięcia uszkodzenia układu napędowego. Podbieracz posiada podnośnik hydrauliczny, który wraz ze sprężynowym układem kopiowania i kołami podporowymi, pozwala pozostawić pole w dobrym stanie. Łatwo regulowany układ sprężynowy zapobiega wbijaniu palców podbieracza w podłoże. Standardową osłonę przeciwwiatrową można wyposażyć w opcjonalny zestaw rolki. Jest to szczególnie przydatne przy zbiorze dużych ilości rośliny, ponieważ rolka pomaga dostaraczać bardziej równomierną warstwę rośliny, zapewniając zwiększoną ogólną wydajność prasy.

IDEALNY KSZTAŁT DO PRZECHOWYWANIA I TRANSPORTU

Prasy Case IH z serii RB wykorzystują prosty i energowydajny napęd łańcuchowy do formowania idealnych bel bez względu na rodzaj rośliny. Stalowa dolna rolka o dużej wytrzymałości montowana jest bezpośrednio za podbieraczem i zespołem podajnika. Rolka ta podpiera belę podczas jej formowania. Spawane, stalowe listwy instalowane na całej szerokości rolki, wspomagają obracanie beli. Pozwala to utworzyć belę o idealnym kształcie, odporną na wpływy atmosferyczne. Proces trójwarstwowego formowania beli zapewnia doskonałą jakość i kształt oraz odporność na czynniki atmosferyczne. Stalowa rolka zgarniająca została tak skonstruowana, aby zapobiegać nagromadzeniu się rośliny w komorze beli i jest szczególnie przydatna przy zbiorze roślin na kiszonkę lub rozdrobnionych roślin o wilgotnych i lepkich właściwościach.

BELA UFORMOWANA I OWINIĘTA W MNIEJ NIŻ MINUTĘ

Mechanizm nakładający siatkę jest szerszy niż komora beli. Pozwala to na zastosowanie odpowiednio szerokiej siatki, dając w efekcie doskonale wyglądające bele. Ten szybki i prosty system zapewnia jednorodne owijanie i kształt bel, bez wględu na to, czy roślina jest mokra, zwiędnięta czy sucha. Zarówno przy użyciu siatki lub opcjonalnego wyposażenia do wiązania sznurkiem odcinanie jest szybkie i automatyczne, a bela jest gotowa do natychmiastowego wyrzutu. Automatyczny system sterowania, obraca i owija belę z zaskakującą szybkością i wydajnością - połączone operacje zajmują jedynie kilka sekund więcej niż proces w standardowej prasie zwijającej. Opcjonalna pochylnia beli wykonująca ćwierć obrotu dostępna jest dla klientów, którzy chcą układać i pozostawiać bele na ich boku. System ten jest preferowany w niektórych krajach, a jego korzyścią jest to, że bele ułożone na boku nie będą staczać się w dół zbocza.

AUTOMATYCZNY SYSTEM KONTROLI

Wyjątkowy monitor osiągów prasy daje pełną kontrolę od samego początku pracy. Wyboru szurka bądź siatki dokonujemy za pomocą wciśnięcia jednego guzika. Klawiatura dotykowa z trybem ręcznym lub automatycznym umożliwia obsługę wszystkich głównych funkcji roboczych prasy z komfortowego fotela operatora w ciągniku. Posiadając wszystkie niezbędne ustawienia i parametry w zasięgu ręki, operator może dokonywać ich regulacji w trakcie pracy. Kiedy komora beli wypełnia się, czujniki rejestrują rozmiar i stan beli. Pozwala to operatorowi na zbiór rośliny bez względu na kształt i rozmiar pokosu i jednoczesne utrzymanie optymalnego kształtu i zgniotu beli. Monitor osiągów prasy posiada zaprogramowane trzy ustawienia, spośród których można wybierać w zależności od rodzaju rośliny i warunków pracy. Dostępne jest też czwarte, programowane ustawienie indywidualnych preferencji operatora.

skontaktuj się z najbliższym dilerem